Vishay / Vitramon CDR03BX333BMZMAT
Mfr. Part # :
CDR03BX333BMZMAT
Description
CAP CER 0.033UF 100V 20% BX 1808
DataSheet
CDR03BX333BMZMAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR03BX333BMZMAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR03
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.033 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BX
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:M (1%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1808 (4520 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.080" (2.03mm)