Vishay / Vitramon VJ0805Y273JLCAJ32
Mfr. Part # :
VJ0805Y273JLCAJ32
Description
CAP CER 27000 PF 200V X7R 0805 P
DataSheet
VJ0805Y273JLCAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805Y273JLCAJ32 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.027 µF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)