Vishay / Vitramon VJ0805D2R1DXCAJ
Mfr. Part # :
VJ0805D2R1DXCAJ
Description
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0805
DataSheet
VJ0805D2R1DXCAJ PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805D2R1DXCAJ Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2.1 pF
  • Tolerance:±0.5pF
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)