Vishay / Vitramon VJ0603A1R5CLCAJ32
Mfr. Part # :
VJ0603A1R5CLCAJ32
Description
CAP CER 1.5 PF 200V NP0(C0G) 060
DataSheet
VJ0603A1R5CLCAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603A1R5CLCAJ32 Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1.5 pF
  • Tolerance:±0.25pF
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.038" (0.97mm)