NOVACAP LS1812N152K302NTM
Mfr. Part # :
LS1812N152K302NTM
Description
CAP CER 1500PF 250VAC C0G 1812
DataSheet
LS1812N152K302NTM PDF
Price is not available, please RFQ
LS1812N152K302NTM Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1500 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250VAC
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.065" (1.65mm)