Vishay / Vitramon VJ1825Y564JBBAT4X
Mfr. Part # :
VJ1825Y564JBBAT4X
Description
CAP CER 0.56UF 100V X7R 1825
DataSheet
VJ1825Y564JBBAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1825Y564JBBAT4X Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.56 µF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1825 (4564 Metric)
  • Size / Dimension:0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)