Vishay / Vitramon VJ2220Y153JBGAT4X
Mfr. Part # :
VJ2220Y153JBGAT4X
Description
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 2220
DataSheet
VJ2220Y153JBGAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ2220Y153JBGAT4X Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.015 µF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:2220 (5750 Metric)
  • Size / Dimension:0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)