Vishay / Vitramon VJ1206A6R8CXAMT
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Mfr. Part # :
VJ1206A6R8CXAMT
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ1206A6R8CXAMT PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1206A6R8CXAMT Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:6.8 pF
  • Tolerance:±0.25pF
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.067" (1.70mm)