Vishay / Vitramon VJ0805A470GLEAJ32
Mfr. Part # :
VJ0805A470GLEAJ32
Description
CAP CER 47 PF 500V NP0(C0G) 0805
DataSheet
VJ0805A470GLEAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805A470GLEAJ32 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:47 pF
  • Tolerance:±2%
  • Voltage - Rated:500V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)