Vishay / Vitramon VJ0805Y683MXAMR
Mfr. Part # :
VJ0805Y683MXAMR
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
DataSheet
VJ0805Y683MXAMR PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805Y683MXAMR Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.068 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)