Vishay / Vitramon VJ1812Y121KBCAT4X
Mfr. Part # :
VJ1812Y121KBCAT4X
Description
CAP CER 120PF 200V X7R 1812
DataSheet
VJ1812Y121KBCAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1812Y121KBCAT4X Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:120 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)