Vishay / Vitramon CDR32BP360BJZMAT
Mfr. Part # :
CDR32BP360BJZMAT
Description
CAP CER 36PF 100V 5% BP 1206
DataSheet
CDR32BP360BJZMAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR32BP360BJZMAT Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:36 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BP
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:M (1%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.051" (1.30mm)