Vishay / Vitramon VJ1812Y271KBPAT4X
Mfr. Part # :
VJ1812Y271KBPAT4X
Description
CAP CER 270PF 250V X7R 1812
DataSheet
VJ1812Y271KBPAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1812Y271KBPAT4X Tech Specifications
  • Series:VJ OMD
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:270 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)