Vishay / Vitramon VJ0805V103ZXJPW1BC
Mfr. Part # :
VJ0805V103ZXJPW1BC
Description
CAP CER 10000PF 16V Y5V 0805
DataSheet
VJ0805V103ZXJPW1BC PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805V103ZXJPW1BC Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10000 pF
  • Tolerance:-20%, +80%
  • Voltage - Rated:16V
  • Temperature Coefficient:Y5V (F)
  • Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.028" (0.70mm)