Vishay / Vitramon VJ1812Y222MXPAT5Z
Mfr. Part # :
VJ1812Y222MXPAT5Z
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 1812
DataSheet
VJ1812Y222MXPAT5Z PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1812Y222MXPAT5Z Tech Specifications
  • Series:VJ HVArc Guard™
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2200 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)