Vishay / Vitramon VJ0603D150JLPAC
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Mfr. Part # :
VJ0603D150JLPAC
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ0603D150JLPAC PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603D150JLPAC Tech Specifications
  • Series:VJ HIFREQ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:15 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:250V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Q, Low Loss
  • Ratings:-
  • Applications:RF, Microwave, High Frequency
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.037" (0.94mm)