Vishay / Vitramon VJ0402A221GLXAJ32
Mfr. Part # :
VJ0402A221GLXAJ32
Description
CAP CER 220 PF 25V NP0(C0G) 0402
DataSheet
VJ0402A221GLXAJ32 PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0402A221GLXAJ32 Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:220 pF
  • Tolerance:±2%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:High Temperature
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.024" (0.60mm)