Vishay / Vitramon VJ1812Y473KXCAT
Mfr. Part # :
VJ1812Y473KXCAT
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1812
DataSheet
VJ1812Y473KXCAT PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1812Y473KXCAT Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.047 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)