Vishay / Vitramon VJ0805A151JXQCW1BC
Mfr. Part # :
VJ0805A151JXQCW1BC
Description
CAP CER 150PF 10V C0G/NP0 0805
DataSheet
VJ0805A151JXQCW1BC PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805A151JXQCW1BC Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:150 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.028" (0.70mm)