Vishay / Vitramon VJ1210Y152JBLAT4X
Mfr. Part # :
VJ1210Y152JBLAT4X
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R 1210
DataSheet
VJ1210Y152JBLAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1210Y152JBLAT4X Tech Specifications
  • Series:VJ OMD
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1500 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:630V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Soft Termination, High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:Boardflex Sensitive
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.067" (1.70mm)