Vishay / Vitramon CDR31BP1R0BCZRAT
Mfr. Part # :
CDR31BP1R0BCZRAT
Description
CAP CER 1PF 100V BP 0805
DataSheet
CDR31BP1R0BCZRAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR31BP1R0BCZRAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR31
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1 pF
  • Tolerance:±0.25pF
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BP
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:R (0.01%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.051" (1.30mm)