Vishay / Vitramon CDR01BX222BMZMAT
Mfr. Part # :
CDR01BX222BMZMAT
Description
CAP CER 2200PF 100V 20% BX 0805
DataSheet
CDR01BX222BMZMAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR01BX222BMZMAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR01
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2200 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BX
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:M (1%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.055" (1.40mm)