Vishay / Vitramon VJ0603D200MXXAJ
Mfr. Part # :
VJ0603D200MXXAJ
Description
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0603
DataSheet
VJ0603D200MXXAJ PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603D200MXXAJ Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:20 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.037" (0.94mm)