Vishay / Vitramon VJ1206Y392JXBMP
Mfr. Part # :
VJ1206Y392JXBMP
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 1206
DataSheet
VJ1206Y392JXBMP PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1206Y392JXBMP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:3900 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.067" (1.70mm)