Vishay / Vitramon VJ0805A220JXCMC
Mfr. Part # :
VJ0805A220JXCMC
Description
CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 0805
DataSheet
VJ0805A220JXCMC PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0805A220JXCMC Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.057" (1.45mm)