Vishay / Vitramon CDR31BX392BKZMAT
Mfr. Part # :
CDR31BX392BKZMAT
Description
CAP CER 3900PF 100V BX 0805
DataSheet
CDR31BX392BKZMAT PDF
Price is not available, please RFQ
CDR31BX392BKZMAT Tech Specifications
  • Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR31
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:3900 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:BX
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:High Reliability
  • Failure Rate:M (1%)
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.051" (1.30mm)