Vishay / Vitramon VJ2225Y183KBLAT4X
Mfr. Part # :
VJ2225Y183KBLAT4X
Description
CAP CER 0.018UF 630V X7R 2225
DataSheet
VJ2225Y183KBLAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ2225Y183KBLAT4X Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.018 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:630V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:2225 (5763 Metric)
  • Size / Dimension:0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)