Vishay / Vitramon VJ0603Y392MXCAP
Mfr. Part # :
VJ0603Y392MXCAP
Description
CAP CER 3900PF 200V X7R 0603
DataSheet
VJ0603Y392MXCAP PDF
Price is not available, please RFQ
VJ0603Y392MXCAP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:3900 pF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:200V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.038" (0.97mm)