Vishay / Vitramon VJ1210A620KBGAT4X
Mfr. Part # :
VJ1210A620KBGAT4X
Description
CAP CER 62PF 1KV NP0 1210
DataSheet
VJ1210A620KBGAT4X PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1210A620KBGAT4X Tech Specifications
  • Series:VJ OMD
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:62 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Soft Termination, High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:Boardflex Sensitive
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.067" (1.70mm)