Vishay / Vitramon VJ1808A102JXAAT
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Mfr. Part # :
VJ1808A102JXAAT
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1808
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ1808A102JXAAT PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1808A102JXAAT Tech Specifications
  • Series:VJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1000 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:General Purpose
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1808 (4520 Metric)
  • Size / Dimension:0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.086" (2.18mm)