Vishay / Vitramon VJ1206V225MXQRW1BC
Mfr. Part # :
VJ1206V225MXQRW1BC
Description
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 1206
DataSheet
VJ1206V225MXQRW1BC PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1206V225MXQRW1BC Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:2.2 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:10V
  • Temperature Coefficient:Y5V (F)
  • Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.041" (1.05mm)