Vishay / Vitramon VJ1206A331FXXCW1BC
Mfr. Part # :
VJ1206A331FXXCW1BC
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 1206
DataSheet
VJ1206A331FXXCW1BC PDF
Price is not available, please RFQ
VJ1206A331FXXCW1BC Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:330 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:C0G, NP0
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.035" (0.90mm)