Elco (AVX) W3A43C102KAT2A
Manufacturer :
Elco (AVX)
Mfr. Part # :
W3A43C102KAT2A
Description
CAP ARRAY 1000PF 25V X7R 0612
Catalog
Capacitor Networks, Arrays
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
W3A43C102KAT2A PDF
Price is not available, please RFQ
W3A43C102KAT2A Tech Specifications
  • Series:IPC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1000pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:25 V
  • Dielectric Material:Ceramic
  • Number of Capacitors:4
  • Circuit Type:Isolated
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0612 (1632 Metric)
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)