TE Connectivity Aerospace Defense and Marine 202A132-3/42-0
Manufacturer :
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Mfr. Part # :
202A132-3/42-0
Description
HEATSHRINK BOOT SZ32 BLACK
Catalog
Heat Shrink Boots, Caps
DataSheet
202A132-3/42-0 PDF
Price is not available, please RFQ
202A132-3/42-0 Tech Specifications
  • Series:Thermofit 202A1
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Boot
  • Shell Size - Insert:32
  • Features:Adhesive Coating, Flame Retardant
  • Color:Black
  • Material:Polyolefin (PO), Semi-Rigid
  • Large Diameter Supplied:1.118" (28.40mm)
  • Large Diameter Recovered:0.559" (14.20mm)
  • Small Diameter Supplied:1.118" (28.40mm)
  • Small Diameter Recovered:0.260" (6.60mm)
  • Large Recovered Length:1.098" (27.89mm)
  • Small Recovered Length:0.630" (16.00mm)
  • Total Length Supplied:-
  • Total Length Recovered:2.020" (51.31mm)