TE Connectivity Raychem Cable Protection TC-CAPS-4001-9CS5336
Manufacturer :
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Mfr. Part # :
TC-CAPS-4001-9CS5336
Description
HEATSHRINK CAP WHITE 1.6MM
Catalog
Heat Shrink Boots, Caps
DataSheet
TC-CAPS-4001-9CS5336 PDF
Price is not available, please RFQ
TC-CAPS-4001-9CS5336 Tech Specifications
  • Series:TC
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Cap
  • Shell Size - Insert:-
  • Features:-
  • Color:White
  • Material:Polyolefin (PO), Semi-Rigid
  • Large Diameter Supplied:0.063" (1.60mm)
  • Large Diameter Recovered:0.030" (0.76mm)
  • Small Diameter Supplied:-
  • Small Diameter Recovered:-
  • Large Recovered Length:-
  • Small Recovered Length:-
  • Total Length Supplied:0.752" (19.10mm)
  • Total Length Recovered:0.400" (10.16mm)