Challenge Electronics CS15-01P95-03-1X
Manufacturer :
Challenge Electronics
Mfr. Part # :
CS15-01P95-03-1X
Description
SPEAKER IP67 8OHM 1W 97DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CS15-01P95-03-1X PDF
Price is not available, please RFQ
CS15-01P95-03-1X Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Technology:Magnetic
  • Type:General Purpose
  • Frequency Range:950 Hz ~ 20.0 kHz
  • Frequency - Self Resonant:950Hz
  • Impedance:0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
  • Efficiency - dBA:0.138" (3.50mm)