Challenge Electronics CS28-02W57-07-1X
Manufacturer :
Challenge Electronics
Mfr. Part # :
CS28-02W57-07-1X
Description
SPEAKER IP67 4OHM 2W 103DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CS28-02W57-07-1X PDF
Price is not available, please RFQ
CS28-02W57-07-1X Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Technology:Magnetic
  • Type:General Purpose
  • Frequency Range:570 Hz ~ 20.0 kHz
  • Frequency - Self Resonant:570Hz
  • Impedance:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
  • Efficiency - dBA:Nd-Fe-B
  • Efficiency - Testing:IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Efficiency - Type:-
  • Power - Rated:Wire Leads
  • Power - Max:1.102" Dia (28.00mm)
  • Port Location:0.311" (7.90mm)