Challenge Electronics CS28-02W220-05-1X
Manufacturer :
Challenge Electronics
Mfr. Part # :
CS28-02W220-05-1X
Description
SPEAKER IP67 8OHM 2W 103DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CS28-02W220-05-1X PDF
Price is not available, please RFQ
CS28-02W220-05-1X Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Technology:Magnetic
  • Type:General Purpose
  • Frequency Range:2.2 kHz ~ 10.0 kHz
  • Frequency - Self Resonant:2.2kHz
  • Impedance:Polyethylenimine (PEI)
  • Efficiency - dBA:Nd-Fe-B
  • Efficiency - Testing:IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Efficiency - Type:-
  • Power - Rated:Wire Leads with Connector
  • Power - Max:1.102" Dia (28.00mm)
  • Port Location:0.220" (5.60mm)