Challenge Electronics CS40-01P50-04-1X
Manufacturer :
Challenge Electronics
Mfr. Part # :
CS40-01P50-04-1X
Description
SPEAKER IP67 8OHM 1W 98DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CS40-01P50-04-1X PDF
Price is not available, please RFQ
CS40-01P50-04-1X Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Technology:Magnetic
  • Type:General Purpose
  • Frequency Range:500 Hz ~ 20.0 kHz
  • Frequency - Self Resonant:500Hz
  • Impedance:Polyetheretherketone (PEEK)
  • Efficiency - dBA:Nd-Fe-B
  • Efficiency - Testing:IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Efficiency - Type:-
  • Power - Rated:Solder Pads
  • Power - Max:1.575" L x 0.512" W (40.00mm x 13.00mm)
  • Port Location:0.157" (4.00mm)