Challenge Electronics CS17-01P100-03-1X
Manufacturer :
Challenge Electronics
Mfr. Part # :
CS17-01P100-03-1X
Description
SPEAKER IP67 8OHM 1W 99DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CS17-01P100-03-1X PDF
Price is not available, please RFQ
CS17-01P100-03-1X Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Technology:Magnetic
  • Type:General Purpose
  • Frequency Range:1 kHz ~ 10.0 kHz
  • Frequency - Self Resonant:1kHz
  • Impedance:0.669" L x 0.472" W (17.00mm x 12.00mm)
  • Efficiency - dBA:0.130" (3.30mm)