Challenge Electronics CT35Z-35R280-3
Manufacturer :
Challenge Electronics
Mfr. Part # :
CT35Z-35R280-3
Description
BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ 35MM
Catalog
Buzzer Elements, Piezo Benders
DataSheet
CT35Z-35R280-3 PDF
Price is not available, please RFQ
CT35Z-35R280-3 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Frequency:2.8 kHz
  • Voltage - Input (Max):35V p-p
  • Type:Standard
  • Impedance:1.2 kOhms
  • Capacitance @ Frequency:38000pF @ 100Hz
  • Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
  • Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)