Challenge Electronics CI35P-30E240-C-10X
Manufacturer :
Challenge Electronics
Mfr. Part # :
CI35P-30E240-C-10X
Description
AUD. PIEZO IND 6-30V PNL MNT
Catalog
Alarms, Buzzers, and Sirens
DataSheet
CI35P-30E240-C-10X PDF
Price is not available, please RFQ
CI35P-30E240-C-10X Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
  • Input Type:DC
  • Voltage - Rated:12 V
  • Voltage Range:6 ~ 30V
  • Frequency:2.4kHz
  • Technology:Piezo
  • Operating Mode:Continuous
  • Duration:-
  • Sound Pressure Level (SPL):71dB @ 6V, 61cm
  • Current - Supply:35mA
  • Port Location:Top
  • Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
  • Approval Agency:-
  • Ratings:-
  • Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Mounting Type:Panel Mount
  • Termination:Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
  • Size / Dimension:1.386" Dia (35.20mm)
  • Height - Seated (Max):1.646" (41.80mm)