Yageo RT1210CRB0711K3L
Manufacturer :
Yageo
Mfr. Part # :
RT1210CRB0711K3L
Description
RES SMD 11.3KOHM 0.25% 1/4W 1210
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RT1210CRB0711K3L PDF
Price is not available, please RFQ
RT1210CRB0711K3L Tech Specifications
  • Series:RT
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:11.3 kOhms
  • Tolerance:±0.25%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Thin Film
  • Features:-
  • Temperature Coefficient:±10ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package:1210
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)