Panasonic ERA-6VPB6341V
Manufacturer :
Panasonic
Mfr. Part # :
ERA-6VPB6341V
Description
RES 6.34K OHM 0.1% 1/4W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ERA-6VPB6341V PDF
Price is not available, please RFQ
ERA-6VPB6341V Tech Specifications
  • Series:ERA-6V
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:6.34 kOhms
  • Tolerance:±0.1%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Thin Film
  • Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:±15ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package:0805
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)