Panasonic ERJ-PA3F34R0V
Mfr. Part # :
ERJ-PA3F34R0V
Description
RES SMD 34 OHM 1% 1/4W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
ERJ-PA3F34R0V PDF
Price is not available, please RFQ
ERJ-PA3F34R0V Tech Specifications
  • Series:ERJ-PA3
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:34 Ohms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)