Panasonic ERJ-P03F3012V
Manufacturer :
Panasonic
Mfr. Part # :
ERJ-P03F3012V
Description
RES SMD 30.1 KOHM 1% 1/5W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ERJ-P03F3012V PDF
Price is not available, please RFQ
ERJ-P03F3012V Tech Specifications
  • Series:ERJ-P03
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:30.1 kOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.2W, 1/5W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package:0603
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)