KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2BTTD9312D10
Mfr. Part # :
RN73H2BTTD9312D10
Description
RES 93.1K OHM 0.5% 1/4W 1206
DataSheet
RN73H2BTTD9312D10 PDF
Price is not available, please RFQ
RN73H2BTTD9312D10 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:93.1 kOhms
  • Tolerance:±0.5%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Metal Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±10ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package:1206
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)