KOA Speer Electronics, Inc. RN73R2ETTD32R8D25
Mfr. Part # :
RN73R2ETTD32R8D25
Description
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
DataSheet
RN73R2ETTD32R8D25 PDF
Price is not available, please RFQ
RN73R2ETTD32R8D25 Tech Specifications
  • Series:RN73R
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:32.8 Ohms
  • Tolerance:±0.5%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Thin Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±25ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package:1210
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)