KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP3242D
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
RK73H1ETTP3242D
Description
RES 32.4K OHM 0.5% 1/10W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RK73H1ETTP3242D PDF
Price is not available, please RFQ
RK73H1ETTP3242D Tech Specifications
  • Series:RK73H
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Resistance:32.4 kOhms
  • Tolerance:±0.5%
  • Power (Watts):0.1W, 1/10W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package:0402
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)