KOA Speer Electronics, Inc. SG73S2ATTD3013F
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
SG73S2ATTD3013F
Description
RES 301K OHM 1% 1/4W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SG73S2ATTD3013F PDF
Price is not available, please RFQ
SG73S2ATTD3013F Tech Specifications
  • Series:SG73S
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:301 kOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package:0805
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)